SportWagen WIEN

Ve dnech 3. – 5. listopadu 2011 se ve Vídni konala výstava sportovních vozů pod názvem SportWagen a Bike Show. Tuto výstavu pořádal rakouský motoristický magazín Motor und Sport Insider.

Šéfredaktor a majitel magazínu p. Firtinger se na mne obrátil s prosbou, zda bych se pokusil zjistit, kde by se mohla vyskytovat – pokud ještě existuje Tatra MTX V8. Chtěl zjistit kontakt na případného majitele, protože měl velký zájem, aby Tatra MTX V8 byla také vystavena mezi ostatními sportovními vozy ve Vídni. Zájem o tento vůz je pochopitelný, protože se jedná o velký unikát! Návrh designu vozu zpracoval náš přední designér Václav Král, komponenty byly z Tatry a vůz byl postaven v dílnách českého Metalexu. Unikátní na tomto voze je také to, že byly vyrobeny podle dostupných informací jen 4 kusy! a snad jedna stavebnice. Kopřivnické muzeum tento exponát nemá a já neměl ponětí, kde je mám hledat. Jedna z nich měla být podle některých zdrojů v USA. Oslovil jsem s žádostí o pomoc při pátrání několik svých kamarádů a známých – zejména z oblasti kolem aut a hlavně kolem Tatry. Ti se obrátili na další své známé a tak se stalo, že asi po třech dnech jsem věděl o dvou kusech z těchto čtyř! Věděl jsem kde jsou a kdo je vlastní. Dalším jednáním se mi nakonec podařilo po splnění různých požadavků a opatření skutečně jeden tento vzácný exponát do Vídně na výstavu zajistit. Kromě jiného se například tento vůz musel pro případ poškození při přepravě, nebo na výstavě speciálně pojistit na částku 7. Mil Kč ! Výstava proběhla, Tatra MTX V8 sklízela zaslouženou pozornost návštěvníků a bez úhony se dopravila zpět na své původní stanoviště v ČR. Pokud by jste ji chtěli někdy vidět, mohu prozradit, že jejim majitelem je známý závodník Antonín Charouz a vůz stojí v jeho muzeu sportovních vozů v Lánech u Prahy.

 Na výstavě byly zastoupeny různé exkluzivní značky, u kterých by jste někdy ani sportovní model nečekali, jako např. Bentley. Jinak nechyběly např. Ferrari, Lamborghini, Maserati, Aston Martin,  Nissan, Chevrolet, Lexus, Audi a další. Také Hyundai vystavoval své nové coupé Genesis. Vystaveno bylo i několik motocyklů. Mezi zajímavosti patřil třeba nový model Hondy CBR Fireblade 1000, nebo supersport BMW S 1000RR s řadovým čtyřválcovým motorem!

 Přestože nešlo o nějaký velký autosalon, ale jen o výběrovou výstavu několika sportovních modelů různých značek, vyšplhala se pro zajímavost cena vystavených modelů až na 2.960.000 Euro, což je v přepočtu nějakých 74 Mil Kč.

 

Přikládám několik fotografií.

 

Zdraví Vás Tonda Malý 

Kontaktujte nás

V případě dotazů k vozům z naší nabídky nebo službám, 

nás neváhejte kontaktovat.

Ozvěte se nám