Návštěva u Chevroletu WTCC

Při práci na našich stránkách jsem si uvědomil, že jsem Vám doposud nenabídnul fotky z jedné návštěvy…
Protože máme dobré kontakty také na závodní tým Chevrolet, býváme zváni jako hosté na závody Mistrovství světa cestovních vozů – WTCC. Využil jsem toho, když seriál WTCC zavítal i na brněnský autodrom – abychom nemuseli cestovat někam daleko – a zajel jsem se na ně podívat. Vzal jsem sebou tatínka, aby i on mohl nahlédnout pod pokličku přípravy a realizace závodu MS. Jako hosté týmu Chevrolet jsme měli přístup opravdu všude v zázemí a v boxu a mohli tak zblízka vidět to, ce se běžně nevidí…
Za Chevrolet startovali švýcar Alain Menu, angličan Robert Huff a ital Nikola Larini. Tento závod také tým Chevrolet vyhrál, za nimi skončilo BMW a Seat. Je třeba dodat, že tým Chevrolet již titul Mistra světa získal a to opakovaně. Největší soupeři jsou BMW a dobře na ně tlačí také Seat i Alfa Romeo.
Letos v roce 2011 se jely v Brně 2 závody WTCC a oba vyhráli Chevrolety. O úspěšnosti týmu této značky vypovídá také fakt, že ve chvíli konání brněnských závodů bylo v seriálu WTCC odjeto 10 závodů a z toho 9 jich vyhrál tým Chevrolet! Teď s odstupem od brněnských závodů už víme, že titul Mistra světa v seriálu WTCC v roce 2011 opět vybojoval Chevrolet! Také je dobré připomenout, že v týmu Chevrolet nahradil Nikolu Lariniho Yvan Muller, který dříve závodil za Seat.
Díky fotkám můžete teď do zákulisí Mistrovství světa cestovních vozů nahlédnout i Vy…!