První dubnový víkend,  4. a 5. 4. 2009, proběhl v rakouském Fuglau u Hornu první závod rallycrossové sezony 2009. Mezinárodní mistrovství Rakouska, ČR a Polska, bylo spojeno také s juniorským mistrovsvím Rakouska a rovněž se jela Klassa narodowa, což je mistrovství Polska v kategorii Fiatů Seicento.

Trať Nordring ve Fuglau u Hornu má již dlouhou tradici. Závody se zde jezdí již 35 let. Délka trati je 1120m, šířka na startu 12,5m, maximální šířka 15m, nejužší místo má 10m. Povrch tvoří ze 60% šotolina a 40% asfalt.

Po tomto závodu čekají místní okruh velké změny. Dojde k úpravám trati, ale také zázemí a prostor pro depo – to bude vyasfaltováno. Důvodem úprav je kromě značného opotřebení areálu také fakt, že Nordring Fuglau požádal FIA o povolení k pořádání Mistrovství Evropy.

 Organizaci úvodního závodu letošní sezony si na rozdíl od předchozích let, vzal poprvé na starost Team Motor Sport Insider v čele s Rolandem R. Firtingerem spolu s LeruTeam2 pod vedením Michaela Alberta. Tito pánové včetně lidí kolem nich mají s pořádáním závodů bohaté zkušenosti (mimo jiné pořádají také závody na okruhu v rakouském Melku ) a sami také aktivně závodí.

Počasí bylo výborné a přilákalo velmi početnou návštěvu diváků. Na start se postavilo 48 vozů v divizích 1, 1A, 2, 4 a Fiaty Seicento Classy Narodowe.

Na regulernost závodu dohlíželi sportovní komisaři z Rakouska, Česka a Polska. Já jsem byl delegován jako činovník pro styk s jezdci.

Diváci mohli vidět skvělé souboje na trati, kde nikdo nedaroval soupeři ani metr. Součástí závodu byl také Duel generací, což byl závod dvojic na dvou paralelních okruzích. Na startu proti sobě stanuli slavní otcové – mistři volantu minulých let, proti svým synům, kteří závodí v současnosti. Mnozí se takto proti sobě utkali poprvé. Tento duel přilákal velkou pozornost nejen diváků, ale také médií. Novináři, fotografové a tel.štáby se přetlačovaly kolem takových osobností motorsportu, jako např. Alexander Wurz (F1), Willi Rabl(rally), Rudi Stohl(rally) apod. Česko v tomto duelu generací zastupovali otec asyn Častoralové. Všichni jeli se shodnými vozy Volvo.

Z tohoto víkendu s vůní benzínu Vám nabízím několik fografií. Bohužel jsem byl velmi zaneprázdněn svými úkoly, takže něco nafotila moje žena Ivanka a autory dalších foto jsou Marek Felt a Tomáš Racek z MediaSport.cz a Michal Oberstein z Rallyecross.cz .

 

Videoukázka na adrese: RallyCross Fuglau

 

 Zdraví Vás   Tony Malý

Kontaktujte nás

V případě dotazů k vozům z naší nabídky nebo službám, 

nás neváhejte kontaktovat.

Ozvěte se nám