Také na český trh již vstupuje novinka od BMW - SAC BMW X6. Už jsme měli příležitost si jej vyzkoušet.
Zcela nový typ automobilu kombinující unikátní koncept karoserie s mimořádnou jízdní dynamikou – to vše se spojuje ve zcela novém BMW X6. Tento vůz vytvořil nový automobilový segment: Sports Activity Coupé. Zatímco na kvalitních silnicích se BMW X6 vyznačuje mimořádným dynamickým potenciálem při jízdě přímým směrem i v zatáčkách, dokáže se s přehledem pohybovat také na cestách s nezpevněným povrchem a v terénu. Současně s tím ale svým majitelům dopřává výjimečný pocit, který lze zažít pouze s BMW s karoserií kupé. Právě toto jedinečné spojení posunuje BMW X6 do zcela výjimečné pozice na trhu luxusních vozů.

Specifický koncept je doplněn pokrokovými technologiemi. Samozřejmostí je inteligentní pohon všech kol xDrive, doplněný integrovaným řízením podvozku a aktivním zadním diferenciálem Dynamic Performance Control (DPC). Výkonným zážehovým a vznětovým motorům dominuje zcela nový dvojicí turbodmychadel přeplňovaný zážehový osmiválec s nejvyšším výkonem 300 kW/407 k.

Pokrokový koncept: BMW je tvůrcem segmentu automobilů SAV (Sports Activity Vehicle) a nyní představuje první víceúčelové kupé Sports Activity Coupé. Nové BMW X6 v sobě kombinuje přitažlivý design klasického kupé značky BMW s typicky sportovním výrazem modelů X.

BMW X6 přichází standardně s pohonem všech kol xDrive doplněným aktivním zadním diferenciálem Dynamic Performance Control, který zvyšuje trakci, agilitu a přesnost ovládání v každé jízdní situaci. Dynamic Performance Control umožňuje aktivně rozdělovat sílu motoru mezi pravé a levé zadní kolo.

Novinkou je nejvýše postavený motor v nabídce, kterým je zážehový osmiválec s dvojitým přeplňováním Twin Turbo a technologií přímého vstřikování High Precision Injection. Motor s celou řadou pokrokových řešení disponuje pozoruhodným výkonem 300 kW/407 k a byl navržen v rámci koncepce BMW EfficientDynamics. Vyniká proto nízkou spotřebou paliva a také plněním nejpřísnějších emisních předpisů EU5 a amerických ULEV II.

Všechny motory jsou spojeny s nově optimalizovanou šestistupňovou samočinnou převodovkou nabízející extrémně rychlé řazení a mimořádný komfort, stejně tak jako vysokou účinnost. Standardem je elektronický volič převodovky a řadicí páčky umístěné na volantu.

Struktura karoserie BMW X6 byla navržena tak, aby zajistila nejvyšší možnou ochranu své posádky. Díky tomu automobil dosahuje vynikajících výsledků v nejrůznějších nárazových testech. Standardem jsou tříbodové bezpečnostní pásy na všech sedadlech, čelní, boční a hlavové airbagy, stejně tak jako aktivní opěrky předních sedadel. Najdeme zde též bi-xenonové světlomety s funkcí denního svícení, mlhová světla, dvoustupňová brzdová světla i dojezdové pneumatiky runflat.

Interiér vhodně ladí s celkově sportovním charakterem vozu BMW X6. Standardem je například kůží čalouněný multifunkční volant s integrovanými řadicími páčkami. Vzadu jsou umístěná dvě samostatná sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami – jako ve správném Coupé. Interiér je nejen stylový a sportovní, ale také prostorný. Zavazadlový prostor má v základní konfiguraci objem 570 l, který lze zvětšit až na 1450 l.

BMW X6 může být vybaveno mnoha podpůrnými systémy. Jedná se například o: koncept Adaptive Drive (aktivní stabilizátory a tlumiče), aktivní řízení, Head-Up Display, adaptivní světlomety, odbočovací světla, automatická dálková světla.

Nové BMW X6 se vyznačuje také řadou komfortních a účelných systémů, které jsou buď standardní výbavou, nebo se dodávají na přání. Jedná se zejména o: BMW iDrive s tlačítky libovolné přímé volby, možnost integrace MP3 přehrávače do audioaparatury vozu (USB/iPod), vstup pro vnější zdroj zvuku AUX-in, vícekanálový audiosystém, zábavní DVD systém pro zadní sedadla, čtyřzónová klimatizace, sedadla s aktivní ventilací, couvací kamera, navigační systémy, BMW Assist, BMW Online, BMW Teleservices.

Nejsilnější řadový šestiválec také v prvním Sports Activity Coupé - BMW X6 xDrive35d:
Druhým modelem nového Sports Activity Coupé poháněného zážehovým motorem je BMW X6 xDrive35i. Dvojicí turbodmychadel (Twin Turbo) přeplňovaný šestiválec s objemem 3,0 litru, vybavený přímým vysokotlakým vstřikováním High Precision Injection, disponuje nejvyšším výkonem 225 kW/306 k v rozmezí 5800 až 6250 min-1. Nejmodernější technologie mají přínos také v nízké spotřebě paliva, jež v kombinovaném režimu činí 10,9 l/100 km, což odpovídá produkci 262 g/km CO2. Silnou stránkou této pohonné jednotky je nízká hmotnost, jež má pozitivní vliv na ovladatelnost a agilitu BMW X6 xDrive35i.


Cena testovaného vozu v přepočtu 2.300.000,- Kč

Zdroj: BMW CZ

Kontaktujte nás

V případě dotazů k vozům z naší nabídky nebo službám, 

nás neváhejte kontaktovat.

Ozvěte se nám