DRIVING DAY je ojedinělá akce časopisu Motor und Sport Insider, která je pořádána 2x ročně a to na jaře a na podzim. Koná se na závodním a testovacím okruhu v rakouském Melku. Na tuto akci jsou zváni šéfredaktorem časopisu významné osobnosti motoristického dění nejen z Rakouska a dále také významní partneři a spolupracovníci časopisu. Jedná se také o zástupce firem z oblasti motorismu, kteří v magazínu ve velké míře inzerují.
Smyslem akce je, umožnit těmto pozvaným hostům vyzkoušet na vlatní kůži jízdní vlastnosti různých automobilů, které časopis pro tuto akci zajistí. Jedná se o nové modely různých značek, které má redakce časopisu zapůjčeny pro testování od importérů a dealerů v Rakousku. Obvykle je k dispozici kolem deseti vozů. Dopoledne je určeno pro jízdy s těmito vozy na závodním okruhu. Nejdříve zkušený testovací jezdec časopisu proveze hosta po okruhu a upozorní ho na možná nebezpečí a záludnosti, pak usedá za volant host a může zkusit, co dokáže každý konkrétní vůz – nebo on sám… Auta si řidiči během dopoledne střídají a mohou tak skvěle porovnat často zásadní rozdíly v jízdních vlastnostech a možnostech různých vozů. Tyto jízdy probíhají jak na suché trati, tak také na mokré, protože okruh je opatřen po celé délce kropícími tryskami, které smáčejí jízdní dráhu a simulují tak jízdu za deště. Kromě toho, jsou součástí tohoto autodromu také speciální úseky opatřené povrchem s různou adhesí, což ještě více rozšiřuje možnosti testů.
Po obědě je připraven všemi dychtivě očekávaný program – jízdy v závodních speciálech. Tentokrát už ovšem vozy řídí závodní piloti a hosté mohou okusit pocit na horkém sedadle spolujezdce. Toto někteří zvládají už s určitými obtížemi… Po jednotlivých jízdách se startuje i několik simulací závodů, kdy se na start postaví kolem deseti závoďáků a spolu s hosty na straně spolujezdce jedou několik ostrých kol a to několikrát za sebou, tak aby se zájemci prostřídali… Že se nejedná jen o „nějaké“ předváděcí jízdy svědčí to, že jeden z pilotů třeba zajel při tomto ježdění rekord trati a jiný při průjezdu šikanou šel několikrát přes střechu….
Je to opravdu skvělý zážitek a tak vám nabízím alespoň několik fotek. Tony

Kontaktujte nás

V případě dotazů k vozům z naší nabídky nebo službám, 

nás neváhejte kontaktovat.

Ozvěte se nám